2024 Young Art ist Showcase Trophy Winners
Batesville High School
Drama
Trophies:
Abby Hartz, Renee Lecher, Brayden McClellen, Mason Doll, Adria Combs, Matthew Skinner, Hailee Grooms, Hailee Grooms, Renee Lecher, Zeke Obermeyer, Veronica King, Jenna Zimmerman, Ella Moster
Ribbons:
Evan Roth, Olivia Phebus, Isaac Trossman, Vince Wilson, Emily Merkel, Adria Combs, Alysun Simon, Brayden McClellan, Ethan Rahschulte, Abby Hartz
Creative Writing (Poetry)
Trophies:
Emma Miller
Ribbons:
Samantha Adams, Lexiyne Harris, Ella Carpenter, Adalynn Fledderman
Visual Arts
Trophies:
Cole Rudolf, Eliza Weiler, Abby Hartz, Abbey Wuestefeld, Logan Lowery, Will Hunter
Ribbons:
Ava Walsman, Elizabeth Antico, Addie Reding, Brooklyn Wilhelm, Evan Roth, Lilah Butz, Laura Schwegman
Oldenburg Academy
Drama
Trophies:
Lauren Richards, Maria Voegele
Ribbons:
Ellen Swain, Sophia Hohenstein, Matthew Geisen
Creative Writing (Poetry)
Trophy:
Isabel Price
Ribbon:
Jacob Voegele
Visual Arts
Trophies:
Bridget Lohmueller, Norah Haverkos, Norah Haverkos, Alexander Matacia, Kenlee Martin, Ava Henry, Evelyn Vanderpohl,
Lauren Richards, Lily Dennis, Donovan Wesseler
Ribbons:
Rachel Cigolotti, Eleanor Eaglin, Eleana Hollingsworth, Ali Nobbe, Eleanor Pierce, Grant Rosenberger, Gabriella Moore, Eleanor Pierce, Rachel Cigolotti, Elana Hollingsworth, Albert Hudepohl, Amelia Crawford, Jacob Voegele, Ben Heile, Carson Phillips, Arabella Webb, Ellie Paul, Cale Johannigman, Garrett Sohmer
Music
Trophy:
Bridgette Ehrhard, Simon Nobbe
Ribbon:
Rebecca Durham, Sophia Hohenstein
St. Louis School
Drama
Trophies:
Kathryn Mack, Ellie Weberding
Ribbons:
Lydia Dwyer, Caroline Scheibler, Amelia Scheibler, Greysen Farmer, Hadlee King, Sam Greiwe, Emma Hunter
Visual Arts
Trophies:
Ava Becker
Ribbons:
Solara Scheel, Jack Laloge
Music
Trophy:
Kathryn Mack
Ribbon:
Mary Kara Wanstrath, Alice Austin
Batesville Middle School
Drama
Trophy:
Sierra Hall, Gabriella Brown
Ribbons:
Molly Abschear, Drew Nobbe, Mason Connelly
Visual Arts
Trophies:
Nicholas Tirado, Taytum Froehling, Ava Wade, Isabella Shook, Serenity Feldmann, Kenzi Lacey, Caitlin Raver
Ribbons:
Isabella Shook, Abigail Raab, Ethan Nolen, Margaret Jelinek, Ivey Richardson, Addysin Hughes, Gabriella Kmiec, Hilary Ziegler, Cole Craig, Ava Wade, Katelyn McKell, Margaret Jelinek, Emeline Reeves, Adalyn Plachem, Owyn Yorn, Nya Moon, Emmitt Rogier - Collaboration
Zoiee Carter, Zoey Mathews, Addison Young, Ava Werner - Collaboration, Cade Reinschield, Payton Yorn, Kaydanc Neace, William Cox, Deacon Fledderman, Jax Negovetich, Emma Nobbe, Tucker Suddath, Ava Werner
Creative Writing
Trophies (Fiction):
Alaina Jensen, Aviana Miller
Trophy (Poetry):
Drew Nobbe
Ribbon (Fiction):
Winter Halverson, Grace Lyttle, Alaina Jensen, Aviana Miller
Ribbons (Poetry):
Ethan Nolen, Makenna Westerman
Music
Trophy:
Grace Lyttle
Ribbons:
Margaret Tarkington, Abigail Raab, Serenity Feldmann, Abigail Beaver, Abigail Beaver, Serenity Feldmann, Bailey Feldmann, Levi Basler, Noah Bastin, Parker Oldham
Homeschool
Music
Trophy:
Lane Deaton
Ribbon:
Curtis Bender